انجام 6 عمل ابلیشن AF به روش کرایو در بیمارستان رضوی

انجام 6 عمل ابلیشن AF به روش کرایو در بیمارستان رضوی
فوق تخصص آریتمی و پیس‌میکر قلب در بیمارستان رضوی، از انجام 6 عمل کرایو ابلیشن AF در این بیمارستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان رضوی، دکتر مهدی طاهرپور گفت:عمل کرایو ابلیشن AF بر روی 6 بیمار با نظارت دکتر متیو از هامبورگ آلمان و همکاری دکتر علیرضا حیدری، دکتر مهدی حسن‌زاده و دکتر حمید برکپور از تیم الکتروفیزولوژی بیمارستان رضوی انجام شد و شرایط بیماران در حال حاضر مناسب است و عمل‌ها نیز بدون عارضه بوده است.
وی با اشاره به راه‌اندازی بخش الکتروفیزیولوژی در سال 88 در این بیمارستان گفت: این بخش با انجام عمل ابلیشین و کاشت دیوایس قلبی کار خود را آغاز کرد؛ از ابتدای فعالیت برنامه‌ریزی بر این اساس بود که تمام ابلیشن‌هایی که در بهترین مراکز الکتروفیزیولوژی جهان انجام می‌شود در اینجا هم قابل انجام باشد؛ ما هم همین رویه را در پیش گرفتیم و به تدریج ابلیشن‌های پیچیده‌تر و زمانبر‌تری را شروع کردیم که ابلیشن AF نیز جزو آن‌ها است. 
وی افزود: ابلیشن روش درمانی مداخله‌ای (اینترویشنال) برای برخی آریتمی‌های قلبی است که به شکل ضربان تند یا ضربان نابجای قلبی بروز می‌کنند.
دکتر طاهرپور افزود: منبع انرژی‌ای که برای این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولا اشعه رادیوفرکونسی است. ولی در این روش جدید ما از کرایو به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کنیم.
وی در خصوص مزیت استفاد از کرایو گفت: در استفاده از کرایو ابلیشن برای AF به یکسری تجهیزات پیشرفته نیاز نیست و زمان انجام عمل نیز کوتاه تر والبته عمل نیز کم‌عارضه‌تر است؛ متاسفانه فعلا هزینه‌های وسایل مصرفی این عمل را بیمه‌ها به خوبی پوشش نمی‌دهند و به همین علت فقط بیمارانی که توانایی مالی بیشتری دارند از این روش بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه ابلیشن AF حدود 2 دهه است که در دنیا مرسوم شده و از 10 سال پیش نیز در ایران انجام می‌شود؛ گفت: در مشهد بیمارستان رضوی تنها مرکز درمانی است که به دستگاه کرایو مجهز شده است.
دکتر طاهرپور در پایان از همکاری دکتر سلطانی، و دکتر شبستری جهت خرید و هماهنگی انجام عمل‌های ذکر شده تشکر کرد و گفت: امیدوارم با مسیری که بیمارستان رضوی در پیش گرفته روز به روز بتوانیم خدمات درمانی بهتر و پیشرفته‌تری را به مردم ارائه کنیم.
تاریخ درج: ۱۳۹۶/۰۱/۰۵
تعداد بازدید : 594

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: