ارائه خدمات نوین و پیشرفته در درمان بیماری‌های قلب و عروق در بیمارستان رضوی

ارائه خدمات نوین و پیشرفته در درمان بیماری‌های قلب و عروق در بیمارستان رضوی
مدیرعامل بیمارستان رضوی در حاشیه برگزاری کارگاه‌ آموزشی پیشرفته CTO و انجام عمل‌های تاوی در این بیمارستان گفت: سیاست کلی بیمارستان رضوی حرکت به سمت ارائه خدمات درمانی نوین و پیشرفته است.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان رضوی، دکتر قاسم سلطانی، با اشاره به سرمایه‌گذاری وسیعی که آستان قدس رضوی در این بیمارستان از منظر تجهیزات و امکانات اناجام داده است؛ گفت: با توجه به تجهیزات و امکاناتی که فراهم شده؛ سعی کرده‌ایم به روزترین روش‌ها درمانی را در این بیمارستان ارائه کنیم تا مردم نیز بهره بیشتری ببرند.
دکتر سلطانی افزود: بر این اساس و در خصوص ارائه خدمات درمانی پیشرفته در عرصه درمان بیماری‌های قلب و عروق با مراکز دانشگاهی کشورهای اروپایی چون ایتالیا و آلمان وارد مذاکره شدیم و درنهایت اقدام به طرح ریزی یک سری اعمال جراحی کردیم که اگر چه در کشور انجام می‌شود اما دانش و مهارت انجام این اقدامات درمانی که عمدتا در زمینه عمل‌های اینترویشنال قلب است؛ هنوز آن طور که باید بومی نشده و نیازمند این هستیم که با تعامل بیشتر با متخصصان اروپایی و آمریکایی بتوانیم استفاده از این روش‌ها را در کشور توسعه ببخشیم.
وی از انجام عمل CTO در بیمارستان رضوی خبر داد و افزود: هر سه تا شش ماه یک‌بار و برای بیمارانی که انسداد مزمن عروق کرونری دارند که با روش های معمول این انسداد برطرف نشده در کارگاه‌های آموزشی و با مشارکت متخصصان مجربِ اروپایی چون پروفسور گالاسی که در حال حاضر به عنوان رئیس انجمن CTO اروپا فعال است؛ این روش درمانی روی بیماران انجام می‌شود و روز گذشته سه مورد عمل CTO با موفقیت انجام شد. امروز هم با حضور دکترشهرام لطفی از دانشگاه آخن آلمان و به مدیریت دکتر محمودشبستری 2عمل تاوی انجام شد که نخستین مورد با موفقیت به اتمام رسید.
وی با اشاره به اینکه عمل تاوی یک عمل غیرتهاجمی و کم‌عارضه‌تر نسبت به عمل جراحی قلب باز است؛ گفت: تعویض دریچه آئورت به روش تاوی اگر چه روش پرهزینه‌ای است اما در بیمارانی که سابقه عمل جراحی قلب باز داشتند؛ دیابتی هستند و به طور کلی ریسک انجام عمل قلب باز در آن‌ها بالا است تاوی روش بسیار مناسبی خواهد بود.
دکتر سلطانی با اشاره به توسعه روزافزون روش‌‌های اینترویشنال در درمان‌های بیماری‌های قلبی گفت: در تاوی که در حقیقت کارگذاری دریچه آئورت از طریق شریان فمورال است؛ بیمار با حداقل بیهوشی و حداقل تهاجم درمان شده و ضمن اینکه طول مدت بستری وی کاهش پیدا می کند؛ روند بهبودی‌اش نیز سریع‌تر خواهد بود.
وی که سرپرستی تیم بیهوشی در 2 عمل تاوی برنامه‌ریزی شده در بیمارستان رضوی را عهده دار بود؛ در خصوص بیهوشی حین عمل تاوی گفت: اصولا جراحی قلب نیازمند متخصص بیهوشی است که در زمینه قلب کار کرده باشد. در روش تاوی مسئله این است که فشار باید خیلی دقیق کنترل شود چون مثلا اگر فشار پایین بیاید عوارض مغزی و کلیوی ایجاد می‌‌کند و اگر از حدی بالاتر رود ممکن است روی قلب اثر بگذارد و حتی باعث شود که دریچه تحت تاثیر فشار بالای خون قرار گرفته و نصب نشده و یا درست کار گذاشته نشود. تیم بیهوشی موظف است حین عمل با داروهای خاص فشار بیمار را کنترل کرده و در مورادی که خونریزی اتفاق می‌افتد نیز اقدامات لازم را انجام دهد. ضمن اینکه در این نوع عمل‌ها هر لحظه ممکن است که عمل اینترویشنال تبدیل به عمل قلب باز شود لذا کنترل همه چیز از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.
تاریخ درج: ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
تعداد بازدید : 387

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: