خدمات مرکز ناباروری

خدمات مرکز ناباروری 

روشهای درمانی
1- تحریک تخمک گذاری: 
در این روش با توجه به شرایط فرد مراجعه کننده و سونوگرافی واژینال انجام شده توسط پزشک متخصص، دارو (شامل قرص یا آمپول) تجویز می شود و در روزهای خاصی که توضیح داده می شود جهت سونوگرافی واژینال مراجعه می شود.

2- تخمک اهدایی ( اهداء تخمک ) : 
در این روش به هر دلیل که استفاده از تخمک خانم امکانپذیر نباشد از خانم دیگری که دارای شرایط اهداء تخمک باشد (این فرد باید توسط پزشک متخصص جهت دادن تخمک تایید شود )تهیه می شود .مراحل قانونی اینکار توسط وکیل بیمارستان رضوی انجام می شود . در صورتیکه خانم جهت معرفی کردن داشته باشید از ایشان استفاده می شود و در غیر اینصورت توسط کارشناس حقوقی بیمارستان به شما معرفی می شود .

3- اهداء جنین : 
اهداء جنین به هر علتی که استفاده از اسپرم همسر امکانپذیر نباشد و یا مشکل ژنتیکی و ...باشد ،از تخمک و اسپرم زن و شوهر شرعی گرفته می شودو پس از لقاح در آزمایشگاه تخصصی IVF بیمارستان جنین تشکیل می شود .در صورتیکه زوج جهت معرفی کردن داشته باشید از ایشان استفاده می شود . در غیر اینصورت توسط کارشناس حقوقی بیمارستان به شما معرفی می شود .

4- IUI : 
برای انجام IUI ، نمونه اسپرم همسر که روز انجام IUI در آزمایشگاه جمع آوری شده بعد از شستشو و آماده سازی در آزمایشگاه تخصصی در شرایط کاملاً استریل جهت انتقال به داخل رحم آماده می گردد و از طریق بهترین و با کیفیت ترین (کاتتر IUI) توسط پزشک حاذق متخصص زنان وارد حفره رحم می شود ، نیاز به بستری ندارد و به صورت سرپایی انجام می شود.

5- IVF: 
به معنای لقاح تخمک زن و اسپرم مرد در آزمایشگاه می باشد که در بیمارستان رضوی با حفظ اخلاقیات و به طور دقیق در آزمایشگاه ویژه IVF انجام می شود. سپس انتقال جنین از طریق کاتتر مخصوص انتقال جنین ، داخل حفره رحم توسط پزشک متخصص انجام می شود.
این کار معمولا نیاز به بیهوشی ندارد ، در این مرکز درصد موفقیت،مانند سایر مراکز دنیا 30-40% می باشد.
حداکثر زمان بستری در بخش IVF بیمارستان رضوی در صورت طبیعی بودن شرایط شما ، تا انتهای شیفت صبح می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل ارائه خدمات در سایر بخش های بیمارستان برای شما انجام خواهد گرفت.

6- رحم اجاره ای:
درصورتیکه زن به هر دلیل قادر به نگهداری و پرورش جنین در رحم خود نباشد ، از رحم زنی دیگر (که حامل یا مادر جایگزین) نامیده می شود ، برای نگهداری و رشد جنین استفاده می کند.
تخمک و اسپرم زوج خواهان فرزند ، در آزمایشگاه تخصصی IVF ترکیب شده ، سپس جنین های حاصل به رحم زن حامل منتقل می شود ، حامل متعهد می شود جنین ها را از زمان انتقال ، مراقبت و محافظت کرده و پس از زایمان به زوج خواهان فرزند تحویل دهد مراحل توسط کارشناس حقوقی بیمارستان انجام می شود.

7- PRP (پی آر پی) : 
از نمونه خون خود فرد ، پلاسمای غنی از پلاکت با برترین کیت های جهان توسط آزمایشگاه تخصصی IVF تهیه می شود و توسط پزشک متخصص در بخش IVF به داخل رحم تزریق می شود.

8- سونوهیستروگرافی یا SIS : 
سونوهیستروگرافی یک اقدام تشخیصی ، سرپایی و بدون بیهوشی می باشد ، در این اقدام ، در اتاق عمل توسط پزشک معالج تزریق مایع سرم نرمال سالین توسط لوله پلاستیکی نرم و مخصوصی که در محل مناسب تعبیه می شود ، تحت سونوگرافی واژینال انجام می گیرد.
تزریق به داخل رحم و لوله های رحمی صورت می گیرد ، اقدامات لازم با توجه به مشخص شدن مشکلات توسط پزشک ، تصمیم گیری می شود و راهنماییهای لازم داده می شود.