اتاق عمل های مركزیجراحی همواره به عنوان یك راه درمان مهم و گاه تنها راه درمان برای بسیاری از بیماریها به شمار می رود. در گذر زمان به مدد پیشرفت سریع تكنولوژی، متدهای جراحی نیز تغییرات زیادی پیدا كرده اند. در بیمارستان رضوی سعی شده است به یاری پزشكان متخصص و با تجربه و وجود تجهیزات منحصر به فرد و مدرن بیمارستان، خدمات متنوع و شایسته ای به بیماران ارائه شود. به یمن وجود همین تجهیزات پیشرفته و پزشكان متبحر بسیاری از این اعمال جراحی فقط در بیمارستان رضوی قابل انجام است. به عنوان نمونه می توان به جراحی بای پس معده با لاپاروسكوپ جهت درمان چاقی كشنده در این مركز اشاره کرد.
علاوه بر این اعمال جراحی متنوع دیگری نظیر هیستركتومی و كله سیستكتومی نیز در این مركز به كمك لاپاراسكوپ انجام می شود. اعمال جراحی پروستات (باز و TURP)، برداشتن سنگهای ادراری به كمك یورتروسكوپ، اعمال جراحی فوق تخصصی نوزادان و كودكان، جراحی های پیچیده در بیماران دچار سرطانهای معده، مری، كلیه كولون و سایر قسمتهای دستگاه گوارش، جراحی های فوق تخصصی توراكس، فقسه سینه و ریه، جراحی های ستون مهره و سیستم اعصاب مركزی، جراحی های اورتوپدی، جراحی های زنان و زایمان، جراحی های گوش، حلق، بینی و چشم از نمونه های دیگر اعمال جراحی قابل انجام در بیمارستان رضوی است. 
بخش مهم دیگری از این جراحی ها شامل جراحی زیبایی است که به سبب حضور جمعی از برجسته ترین جراحان پلاستیک، بیماران زیادی را حتی از کشورهای منطقه به بیمارستان رضوی می کشاند.
18 اتاق عمل مدرن بیمارستان رضوی واقع در طبقه اول، شامل شش اتاق عمل جراحی عمومی و پنج اتاق عمل قلب باز، شش اتاق عمل Integrated و یک اتاق عمل هیبرید که امکان تصویربرداری حین جراحی را فراهم می کند، انجام بزرگترین و پیچیده ترین اعمال جراحی را در این بیمارستان را میسر کرده است. بخشی از تجهیزات اتاق عمل شامل موارد زیر است: امکان جراحی روبوتیک، جراحی از راه دور، کنفرانس از راه دور در اتاق عمل، سیستم های پیشرفته آندوسکوپی، سیستوسکوپی، یورتوسکوپی، برونکوسکوپی، توراکوسکوپی، انواع لاپاراسکوپ، دستگاههای بیهوشی معتبر دراگر، فابیوس و پریموس، مانیتورینگ های کامل و با تمام امکانات لازم در جنرال و قلب با تجهیزات کامل، لارنگوسکوپ فیبراپتیک جهت Difficult Intubations، چراغهای سیالتیک Triumph، Martin و ALM با قابلیت های بالا که تعدادی به دوربین مداربسته مجهز بوده قادرند تصویر را به اتاق آمفی تئاتر منتقل کنند، تخت های الکترونیکی با قابلیت انجام انواع پوزیشن های لازم، ابزار های جراحی Aesculap و Geister، میکروسکوپ های زایس جهت اعمال جراحی چشم، گوش و مغز و اعصاب، میکروسکوپ Topcon برای اعمال جراحی چشم، دستگاه فیکو جهت اعمال کاتاراکت، کوترهای Vallylab، بای پولار، لیگاتور، ساکشن های Medela با قدرت مکش بالا و بدون صدا، دستگاه فلوروسکوپ شیماتزو، با قابلیت ذخیره سازی، ضبط و Print، تخت های انتقال بیماران که مجهز به انواع پوزیشن ها و Bed side می‌باشد، اکسیژن و N2O سنترال، 4 پمپ CPB که در اتاق عمل قلب مورد استفاده قرار می گیرد، سیستم HIS جهت سرعت و سهولت در انجام کار، دوربین های کنترل امنیتی اتاق عمل که در سالن ها نصب شده اند، دستگاههای الکتروشوک با پدل های داخلی و خارجی، دستگاه ABG، دستگاه رادیولوژی پرتابل.
یکی از امتیازات ویژه ساختمان جدید بیمارستان 7 اتاق عمل مدرن و جدید آن است. اتاقهای عمل Hybrid و Integrated امکان انجام جراحی های پیچیده و سخت و در آینده ای نزدیک، روبوتیک را فراهم آورده است.
در طراحی ساختمان جدید توجه ویژه ای به امر آموزش در حوزه های مختلف شده است. به این منظور در هر طبقه دو فضای خاص و وسیع و مجهز به سیستمهای سمعی بصری در نظر گرفته شده است. تا بیماران و نیز پرسنل به فراخور، تحت آموزشهای دوره ای قرار گیرند.
علاوه بر این اتاقهای خاصی مخصوص پزشکان مهمان (ایرانی وخارجی) بیمارستان طراحی شده تا در زمان حضور این پزشکان مورد استفاده قرار گیرند.
برخی از ویژگیهای اتاقهای عمل integrated عبارت است از:
• کنترل کلیه تجهیزات پزشکی و محیطی اتاق عمل با فرامین صوتی 
• کنترل کلیه تجهیزات و اعمال تغییرات در تنظیمات از طریق دستگاه پرستاری و مانیتور تاچ روبروی جراح
• ارتباط صوتی و تصویری اتاق عمل (ویدئو کنفرانس) با سایر اتاقهای عمل، سالن کنفرانس و دیگر اساتید بصورت دو طرفه با کلیه نقاط دنیا شامل تصاویر داخل فیلد جراحی آندوسکوپی، سونو، CT، دوربین محیطی اتاق عمل و دوربین چراغ سیالتیک
• ارسال تصاویر پزشکی بصورت یکطرفه در شبکه داخلی بیمارستان 
• ساخت کلین روم مجازی class B در فیلد جراحی، محل تخت جراحی و میزهای اسکراپ توسط لامینارفلو با سطح 5/9 متر مربع در وسط اتاق عمل و فضای بدون پارتیکل جهت جلوگیری از تجمع میکروب و باکتری
• مدولاریتی ساختار اتاق عمل جهت تغییر سریع در فضا و بدون نیاز به عملیات ساختمانی 
• قابلیت دسترسی به فضای پشت ساختار اتاقهای عمل جهت انجام سرویس و پشتیبانی بدون نیاز به تخریب و بازسازی
• روتینگ تصاویر پزشکی و غیر پزشکی در هر یک از مانیتورها، انتخاب جراح
• سیستم سریع انتقال رویه تخت های جراحی و انتقال بیمار بدون نیاز به برانکارد 
در اتاق عمل هیبرید وجود دستگاه تشخیص مانند آنژیوگرافی، به تشخیص بهتر جراح حین پروسه جراحی کمک می کند. همچنین کنترل مجدد بعد و یا در ضمن جراحی ها را برای جراح ممکن می نماید.

 تور مجازی اتاق عمل های مرکزی

 گالری عکس  
  موقعیت بخش در بیمارستان  فازیک - طبقه اول
   0098-51-36002675