ارائه نوین‌ترین دستاوردهای مهندسی پزشکی در حوزه تحریک الکتریکی مغز در بیمارستان رضوی

 ارائه نوین‌ترین دستاوردهای مهندسی پزشکی در حوزه تحریک الکتریکی مغز در بیمارستان رضوی
نوین ترین دستاوردهای مهندسی پزشکی در حوزه تحریک الکتریکی مغز توسط انجمن علمی مهندسی پزشکی دانشگاه امام رضا علیه السلام در بیمارستان رضوی ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان رضوی به نقل از آستان نیوز، دبیر انجمن علمی مهندسی پزشکی دانشگاه امام رضا(ع) در این خصوص گفت: از آنجا که تحریک الکتریکی مغز یکی از روش های غیرتهاجمی تحریک مغز است که امروزه کاربرد گسترده‌ای در اختلالات نورولوژیکی و روانپزشکی پیدا کرده لازم دانستیم تا از بزرگان این عرصه برای به اشتراک گذاشتن دستاوردهای نوین داخلی در حوزه خدمات مهندسی پزشکی دعوت به عمل آوریم و دانشجویان علاقه مند را با این دستاوردها آشنا کنیم.
سید جمال حسینی افزود: حدود ۱۰۰ نفر از فعالان و دانشجویان در حوزه علوم اعصاب دانشگاه فردوسی مشهد، جامعه پزشکی، علوم ورزشی و همچنین علم روانشناسی و روانپزشکی در این سخنرانی علمی حضور به هم رسانند.
وی در خصوص سخنران این مراسم اظهار کرد: دکتر فرزاد توحیدخواه که سخنران این مراسم بودند، از بزرگان رشته مهندسی پزشکی در ایران و خارج از کشور شناخته شده و توانستند و به همراه دانشجوهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر دستگاه تحریک الکتریکی مغز را به صورت بومی طراحی کرده و در مراحل آزمایشات بالینی قرار دهند.
حسینی گفت: قیمت دستگاه ساخته شده بسیار پایین تر از نمونه های مشابه خارجی است و از آنجا که مرکز رشد فناوری در دانشگاه امام رضا علیه السلام در حال تاسیس است در راستای فراهم آوری ایجاد فرصت و حمایت از دانشجویان مهندسی پزشکی این سخنرانی علمی برگزار شد.
تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
تعداد بازدید : 557
منبع خبر: آستان نیوز

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: