گشودن عروق ۹ بیمار با انسداد مزمن در بیمارستان رضوی

گشودن عروق ۹ بیمار با انسداد مزمن در بیمارستان رضوی
رئیس شورای راهبردی قلب و عروق از گشودن عروق ۹ بیمار با انسداد مزمن در بیمارستان رضوی خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر محمود شبستری عنوان کرد: با برگزاری کارگاهی دیگر از سری کارگاه های CTO در بیمارستان رضوی با حضور رئیس انجمن CTO اروپا اعمال استنت گذاری و بالون در سخت ترین بیماران قلبی صورت گرفت. 
وی افزود: روش یا تکنیک CTO معمولاً برای افرادی با رگ های بسته شده طی مدت طولانی استفاده می شود چرا که رگهای این بیماران به روش های معمول امکان باز شدن نداشته و باید با استفاده از تجهیزات و تکنیک های به روز دنیا برای باز کردن عروق آنها تلاش کرد. 
این فوق تخصص بیان کرد: بیماران مذکور یا درمان نمی شوند و یا به اجبار باید به سمت جراحی قلب باز می‌‌رفتند و در مواردی که با انجام جراحی قلب، باز نمی‌شدند راه‌حل بیشتری غیر از مصرف دارو نداشته و خوشبختانه با پیشرفت علم راه حل سوم میان مصرف دارو و انجام جراحی قلب باز عوارض فراوانی دارد، در حال انجام است؛ این راه حل یعنی استنت گذاری و بالون هم‌اکنون در ایران نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. 
دکتر شبستری اظهار کرد: این تکنیک ها و روش ها علاوه بر شرایط معمولی، برای افراد مبتلا به سکته های قلبی و موارد خاص بیشمار و به ویژه در حالتی که گرفتگی های عروق به شکل استخوانی در آمده‌اند بسیار مورد استفاده است. 
وی با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی CTO در بیمارستان رضوی تصریح کرد: با برگزاری این کنگره در مرداد ماه و حضور متخصصان از سراسر کشور، باید این سمینار علمی را در گسترش این تکنیک روز دنیا بسیار موثر دانست. 
دکتر شبستری عنوان کرد: در کارگاهی که اسفندماه امسال با حضور رئیس انجمن CTO در کت‌لب‌ بیمارستان رضوی برگزار شد،مشکل گرفتگی عروق ۹ بیمار منتخب از شهرهای مختلف استان های خراسان که در لیست انتظار بودند و شرایط خاصی داشتند، با این روش نوین برطرف شد. 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان فوق تخصصی رضوی به طور کلی امکان و تجهیزات لازم برای انجام اعمال جراحی ویژه مانند CTO، TAVI، T_EVAR را به طور مستمر داشته و انجام انحصاری ۹ مورد عمل تاوی که در خراسان به ثبت رسیده، توسط تیم مجرب بیمارستان رضوی در این مرکز درمانی صورت گرفته است. 
دکتر شبستری هم‌چنین به انجام ۳۵ مورد عمل استنت گرفت آئورت در این بیمارستان اشاره و اضافه کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی طی سال ۹۶، حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای انجام اعمال ویژه بر روی افراد محروم هزینه کرده است. 
تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
تعداد بازدید : 709

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: