کارگاه آموزشی کار با دستگاه ECMO در بیمارستان رضوی برگزار شد

کارگاه آموزشی کار با دستگاه ECMO در بیمارستان رضوی برگزار شد
کارگاه آموزشی کار با دستگاه ECMO (حمایت برون‌پیکری قلبی- ریوی) با حضور متخصصان و پرستاران بخش‌های قلب و عروق در بیمارستان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، مسئول برگزاری این کارگاه علمی در حاشیه این مراسم عنوان کرد: دستگاه ECMO در محافل علمی پزشکی به دستگاه حمایت برون‌پیکری قلبی- ریوی شناخته می‌شود که در درمان‌های پیشرفته برای نارسایی‌های قلبی و تنفسی استفاده می‎شود.
دکتر شیما مینایی افزود: بیمارستان رضوی به این دستگاه مجهز بوده و با همکاری مدیران و مسئولان این مرکز درمانی، از این روش درمانی به زودی بهره‌برداری خواهد شد.
وی اظهار کرد: در اغلب موارد، این روش به عنوان درمانی موقت برای بیماران با شرایط خاص شناخته می‌شود که به وسیله آن به بیمار کمک می‌شود تا شرایط قلبی- ریوی وی به حالت عادی برگردد و شرایط بیمار برای انجام درمان اصلی مانند پیوند قلب یا ریه فراهم شود.
دکتر مینایی در تشریح کارکرد این دستگاه گفت: این دستگاه با کارگذاری کانون‌هایی در شریان و ورید یا ورید و ورید، در اکسیژن‌رسانی به خون و پمپاژ بهتر خون در کنار ریه به بیمار کمک می‌کند.
وی با اشاره به اینکه از این دستگاه در تهران مدتی است که بهره‌داری می‌شود، بیان کرد: راه‌اندازی این دستگاه در بیمارستان رضوی مشهد مستلزم آموزش است که در این کارگاه یک روزه گروه هدف آموزش، پزشکان در گروه‌های متخصصان قلب، جراح قلب، بیهوشی، بیهوشی قلب و پرفیوژنیست‌های اتاق عمل و پرستاران ICU و CCU بودند.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
تعداد بازدید : 303

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: