مانور میدانی تخلیه افقی برای بخش اورژانس بیمارستان رضوی اجرا شد

مانور میدانی تخلیه افقی برای بخش اورژانس بیمارستان رضوی اجرا شد
مانور میدانی تخلیه افقی برای بخش اورژانس بیمارستان رضوی اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر کامبیز توتونچی، مسئول فنی بیمارستان رضوی، در این خصوص عنوان کرد: با توجه به استانداردهای اعتباربخشی ملی، به صورت سالانه حداقل دو مرتبه باید مانورها درباره موضوعات مختلف به شکل میدانی(عملیاتی) و دورمیزی(تئوری) برگزار شود.
وی افزود: بر همین اساس، نخستین مانور میدانی تخلیه افقی بخش اورژانس در سال جاری برگزار شد که طی سناریوی آن، بی‌احتیاطی کارگران واقع در کارگاه ساختمانی جنب بخش اورژانس منجر به انفجار کپسول هوابرش شده و در پی این انفجار ناگهانی، یکی از دیوارهای بخش اورژانس تخریب شده و سازه‌های مکانیکی این بخش از کار افتاد.
دکتر توتونچی تصریح کرد: در حین تخریب صوری دیوار اورژانس، شش بیمار حاضر در این بخش با شرایط اسکیمی قلبی(MI)، کرونا ویروس، انتوبه، شکستگی ستون فقرات در اثر تصادف، آسم حاد و مادر پرخطر(باردار) با همان حالت بستری از بخش خارج و به بخش جایگزین منتقل شدند.
وی گفت: در واقع، به منظور تداوم ارائه خدمات، بیمارستان باید مکانی را برای این افراد فراهم کند و به همین خاطر، اورژانس دو آماده پذیرش این بیماران شد.
دکتر توتونچی با بیان اینکه گروه هدف آموزش این مانور، 30 نفر از اعضای چارت تشکیلاتی بحران بیمارستان رضوی بوده‌اند، ادامه داد: طی جابجایی موقتی که انجام شده بود، تجهیزات پشتیبان و نیروی انسانی لازم برای این امر فراهم شده و آموزش‌های لازم ارائه شد. هم‌چنین تجهیزات حفاظت فردی در برابر کرونا طی این برنامه آموزش داده شد و این مرکز درمانی آمادگی پذیرش بیمار کرونا ویروس را دارد.
وی افزود: در پایان این مانور، کد سبز به مفهوم پایان تخلیه کامل افقی بخش اورژانس اعلام و پس از آن جلسه بازیابی به حالت عادی تشکیل و طی آن تمامی نواقص و مشکلات اتفاق افتاده در مانور بررسی و تحلیل و تصمیمات در حوزه ضعف و نواقص مطرح شد.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
تعداد بازدید : 756

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: