دومین همکاری علمی ایران و بنياد اروپایی CSI در مشهد

دومین همکاری علمی ایران و بنياد اروپایی CSI در مشهد
دبيراجرايي دومين همايش بين المللي CASPIAN از برگزاری دو کنگره بین‌المللی ‍CASPIAN و IRAN CTO در یک بازه زمانی متوالي در بیمارستان رضوي مشهد خبر داد.
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، فوق تخصص بيماريهاي مادرزادي قلب و قلب كودكان با اعلام این خبر گفت: با توجه به بازخوردهایی که سال گذشته از برگزاری دو کنگره CASPIAN و IRAN CTO دریافت کردیم، مسئولان بیمارستان رضوی و گروه اجرایی این کنگره‌ها تصميم گرفتند به منظور استفاده بهتر از همکاری متخصصان حاضر، امسال این دو کنگره بین‌المللی را در یک بازه زمانی چهار روزه و بطور متوالي برگزار کنند.

شاخص هاي برجسته اين کنگره‌ها
دکتر بهزاد علیزاده با بیان اینکه نحوه برگزاری این کنگره‌ها متفاوت خواهد بود، گفت: علاوه بر ارائه سخنراني‌هاي علمي بيشتر معطوف به اجراي زنده و پخش همزمان اعمال اينترونشن Live Case Presentation از مراكز مختلف خواهد بود. 
وی درباره تفاوت بارز دیگر برگزاری کنگره‌ها ابراز کرد: امسال همچنین همکاری‌هایی با دیگر بیمارستان‌های کشور از جمله بیمارستان کوثر شیراز و بیمارستان شهید رجایی تهران داریم؛ البته در مشهد نیز این همکاری مشترک را با دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بیمارستان امام رضا(ع) خواهیم داشت.
دبیر اجرایی این دو کنگره ادامه داد: بدین ترتیب برخی عمل‌های جراحی در این بیمارستان‌ها انجام شود و تصویرهای جراحی زنده به سالن اصلی کنگره در بیمارستان رضوی منتقل می‌شود تا شرکت‌کنندگان کنگره بتوانند ارتباطی گفتاری با متخصصانی که در حین عمل هستند، برقرار کنند. 
دکتر علیزاده به ایجاد ارتباطات گسترده بین بیمارستان رضوی و دیگر مراکز و انجمن‌های مطرح دنیا برای برپایی این کنگره‌ها اشاره كرد و افزود: اگرچه نمونه چنین همکاری‌هایی در کشور وجود دارد اما از اين جامعيت برخوردار نيستند. 

بازخوردهای مثبت و نتایج ارزنده
ديبر اجرايي همايش بين‌المللي كاسپين بیان کرد: مداخلات غیرجراحی از طریق پوست و به صورت بسته با آنژیوگرافی سال‌هاست در دنیا انجام می‌شود اما در کشور ما جوان و البته بسیار پیشرفته است. 
استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این امر مزایای بسیاری برای بیمار دارد و ضمن كاهش دوره نقاهت بیمار روز بعد از آنژیوگرافی می‌تواند به زندگی و کار خود ادامه دهد. 
دکتر علیزاده با بیان اینکه پزشکان ما برای دستیابی به این مهارت‌ها، زحمات بسیاری کشیدند، ابراز کرد: برپایی این کنگره‌ها انگیزه‌ و توانایی‌ بیشتری به متخصصان کشور برای پیشرفت در این حوزه می‌دهد. همچنین آنان را با وسایل، امکانات و تکنیک‌های جدید آشنا می‌کند و سطح دانش‌شان را بالا می‌برد.
وی موارد مذکور را نتایج درازمدت برپایی چنین کنگره‌هایی دانست و افزود: معالجه و درمان بیماران منتخب توسط تیم متخصصان داخلی و خارجی حاضر در کنگره نیز از دستاوردهای کوتاه‌مدت برگزاری کنگره‌های بین‌المللی است.
این استاد دانشگاه با تأکید بر اهمیت آموزش در طول کنگره‌ها تصریح کرد: سال گذشته بازخوردهای بسیار خوبی از شرکت‌کنندگان ایرانی کنگره دریافت کردیم که بیانگر ارتقای سطح علمی آنان به واسطه برپایی این کنگره‌ها بود. همچنین کنگره‌ها، انگیزه این متخصصان داخلی را برای فراگیری علوم جدید در شهرهای خود افزایش داد. 
وی گفت: برگزاری مستمر این کنگره‌ها در چند سال اخیر موجب شد تا در عرصه بین‌المللی شناخته شویم و نشان دهیم متخصصان ایرانی نیز در این حوزه حرفی برای گفتن دارند. 
دکتر علیزاده افزود: همچنین این امر باعث شد تا از متخصصان ایرانی برای شرکت در کنفرانس‌های مختلف بین‌المللی دعوت شود و آنان بتوانند در مباحث مختلف و آموزش متخصصان خارجی نیز شریک شوند. گفتنی است، کنگره هاي CASPIAN و IRAN CTO با همکاری بنياد اروپايي CSI وEuro CTO Club در ابتدای ماه دسامبر سال 2018 میلادی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار خواهد شد. 
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
تعداد بازدید : 463

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: