خدمات‌دهی به حدود 30 هزار بیمار به صورت سالانه در اورژانس بیمارستان رضوی

خدمات‌دهی به  حدود 30 هزار بیمار به صورت سالانه در اورژانس بیمارستان رضوی
مسئول بخش اورژانس بیمارستان رضوی از خدمات‌دهی به حدود 30 هزار بیمار به صورت سالانه در اورژانس بیمارستان رضوی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، روز گذشته دکتر سید علی‌اکبر خادمی به مناسبت روز تأسیس اورژانس و فوریت‌های پزشکی ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: طب اورژانس در ایران از سال 1380 به عنوان رشته‌ای ویژه تأسیس شده و از سال 1389 دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آغاز به پذیرش دانشجو در این رشته تخصصی کرد و از سال 1392، متخصصان فارغ‌التحصیل در این رشته در شهرهای مختلف خراسان رضوی توزیع شدند.
وی با بیان اینکه این رشته تخصصی در دنیا حدود 45 سال و در ایران 17 سال سابقه دارد، افزود: بخش اورژانس بیمارستان رضوی هم‌زمان با تأسیس بیمارستان رضوی فعالیت خود را آغاز کرده و از سال 1393 نیز طب اورژانس در این مرکز درمانی پایه‌گذاری شده و این بخش به صورت گروهی با همکاری بخش‌های مختلف و دریافت مشاوره از پزشکان متخصص و عمومی مدیریت می‌شود.
دکتر خادمی اظهار کرد: در حال حاضر، 10 متخصص طب اورژانس، 10 تا 15 پزشک عمومی در بخش تریاژ، 40 پرستار و 26 کمک‌پرستار در این بخش فعال هستند که همگی دوره‌های تریاژ، دوره‌های آموزشی و بازآموزی اقدامات احیاء پایه و احیاء پیشرفته و نیز اقدامات احیاء پیشرفته برای مصدومین ترافیکی و سوانح را گذرانده و در این زمینه‌ها آمادگی ارائه خدمات ویژه را دارند.
این متخصص طب اورژانس گفت: هم‌چنین در حال حاضر، در بخش اورژانس بیمارستان رضوی 14 تخت فعال، یک تخت CPR و یک تخت ایزوله تنفسی برای بیماران در اختیار است و در حال گسترش تخت‌های این بخش هستیم.
دکتر خادمی تصریح کرد: مراجعان به بخش اورژانس بیمارستان رضوی در بدو ورود، به بخش تریاژ منتقل، سطح‌بندی و علائم حیاتی آن‌ها دریافت و ویزیت‌های اولیه توسط پزشکان عمومی مستقر در اتاق تریاژ انجام می‌شود و برخی از مراجعان که سطوح تریاژ 1 و 2 و 3 را داشته باشند پس از اینکه به داخل بخش اورژانس راهنمایی شده و خدمات لازم را دریافت می‌کنند، تا 6 ساعت به صورت موقت بستری شده و پس از آن تعیین تکلیف می‌شوند. بیماران سطوح 4 و 5 که هوشیار هستند خدمات سرپایی را در بخش تریاژ دریافت می‌کنند.
وی ادامه داد: در صورت نیاز هر کدام از مراجعان به مراقبت‌های بیشتر، به سرویس‌های مختلف قلب و عروق، تنفس، گوارش، سوانح و... در بیمارستان رضوی منتقل می‌شوند تا از خدمات تخصصی‌تر و مراقبت‌های ویژه بهره‌مند شوند.
دکتر خادمی تأکید کرد: درباره بیماران بستری نگرش آموزش به بیمار و خانواده آن‌ها را در اورژانس بیمارستان رضوی در نظر داریم. این آموزش‌ها یا به صورت مستقیم توسط پزشک طب اورژانس یا به صورت غیرمستقیم از طریق ارائه بروشور آموزشی انواع بیماری‌ها به بیمار و خانواده وی صورت می‌گیرد.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
تعداد بازدید : 246

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: