تلاش مستمر جهت دریافت نشان اعتباربخشی ملی برای بیمارستان رضوی

تلاش مستمر جهت دریافت نشان اعتباربخشی ملی برای بیمارستان رضوی
مشاور عالی اعتباربخشی بیمارستان رضوی گفت: دریافت نشان اعتباربخشی ملی برای بیمارستان رضوی با تلاش مستمر مسئولان و کارکنان این بیمارستان در حال پیگیری است.
دکتر مهری حجت‌دوست در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: درحال حاضر، نتایج خود ارزیابی استانداردهای اعتباربخشی بیمارستان رضوی بررسی شده و اقدامات اصلاحی برنامه‌ریزی شده طی دو ماه گذشته اجرا شده است.
وی افزود: در واقع، اقدامات اساسی انجام شده با بازنگری چشم‌انداز بیمارستان رضوی برنامه‌ریزی و رسالت اهداف کلان بازنگری شده است. هم‌چنین رویکرد و تمرکز ما بر روی ایمنی بیمار و ارتقاء سلامت در بیمارستان است و بر این اساس، شش هدف کلان نوشته و برای هر هدف کلان، اهداف عینی طراحی شده است.
دکتر حجت‌دوست اظهار کرد: برای هر هدف کلان بیمارستان رضوی، حدود ۱۷ هدف عینی نوشته شده و دو تا سه برنامه عملیاتی تدوین شده و در کل، ۶۶ برنامه عملیاتی برای بیمارستان تدوین شده که امیدواریم در سال آینده بتوانیم آن‌ها را به نحو احسن اجرایی کنیم.
این استاد استانداردهای اعتباربخشی کشور ادامه داد: رویکرد مسئولان به ویژه قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و دکتر محور، مدیرعامل بیمارستان رضوی، بر این اساس است که به‌صورت مستمر بهبود کیفیت را در این مرکز درمانی مسمی به نام امام رضا(ع) اجرایی و برای تامین ایمنی بیمار ارزش‌گذاری کرده و سطح سلامت را برای کارکنان و گیرندگان خدمت در جامعه و محیط ایجاد کنیم.
دکتر حجت‌دوست اضافه کرد: با تلاش کارکنان بیمارستان رضوی توانستیم طی دو ماه گذشته خود‌ارزیابی جامعی را در حوزه سنجه‌های اعتباربخشی انجام داده و با بررسی نتایج آن در سه محور مدیریت و رهبری، مراقبت و درمان و نیز حمایت از گیرندگان خدمت، موارد عدم انطباق را تشخیص و اقدامات اصلاحی را تدوین کنیم.
وی در پایان تأکید کرد: با برگزاری این خودارزیابی گسترده و همه‌جانبه بر اساس سرفصل‌های استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، مقرر شد که با پیگیری اجرایی شدن اقدامات اصلاحی، نشان درجه یک و عالی اعتباربخشی ملی را برای بیمارستان کسب کنیم.

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
تعداد بازدید : 491

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: