تقدیر از مقام والای پرستار در بیمارستان فوق تخصصی رضوی

تقدیر از مقام والای پرستار در بیمارستان فوق تخصصی رضوی
همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) از مقام پرستاران در بیمارستان فوق تخصصی رضوی قدردانی به عمل آمد. 
به گزارش روابط عمومی بیمارستان رضوی، طی مراسمی باشکوه از تعدادی از پرستاران مشغول در بیمارستان فوق تخصصی رضوی، با حضور تولیت آستان قدس رضوی، مدیرعامل بیمارستان رضوی و رئیس کارگروه سلامت و داروی آستان قدس رضوی، رئیس بنیاد سلامت رضوی، مدیرعامل موسسه درمانی آستان قدس رضوی، مدیرعامل شرکت داروسازی ثامن، تجلیل به عمل آمد. 
مدیرعامل بیمارستان رضوی در این مراسم با بیان اینکه انتخاب سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) به عنوان روز پرستار، حسن اتفاق بزرگی است، عنوان کرد: پرستاران پایه و اساس درمان بیماران در فضای بیمارستان و مؤسسه‌های درمانی هستند و دلسوزانه در کنار بیماران زیست می‌کنند. 
دکتر رضا سعیدی ضمن اشاره به داستانی از حضرت علی(ع) و بصیرت حضرت در عیادت ایشان از بیمار، گفت: خدمت به خلق را در حقیقت باید عبادتی عظیم دانست؛ یعنی پرستاری که با دلسوزی فراوان بر بالین بیمار حاضر می‌شود و خدمت درمانی ارائه می‌دهد، از آلام بیماران می‌کاهد و در حقیقت در حال عبادت است. 
وی با تاکید بر اینکه عبادت همیشه فعالیت‌های کلیشه‌ای و متداول نیست، افزود: پرستاری، کاری است که شاید مجموعه‌ای از فعالیت‌های به ظاهر ساده تلقی شود اما اگر همین فعالیت با بصیرت نگریسته شود، متوجه می‌شویم که کم کردن درد مردم کار کمی نیست. 
حرکت به سمت شهرک دانش و سلامت 
این فوق تخصص نوزادان در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد بیمارستان فوق تخصصی رضوی پرداخت و اظهار کرد: در بیمارستان فوق تخصصی رضوی حدود هزار و ۳۰۰ نفر مشغول به عنوان کادر درمانی، حدود ۵۰۰ پزشک، ۷۰۰ نفر کادر پشتیبانی برای خدمت رسانی به بیماران در این بیمارستان ۳۴۷ تخته در حال خدمت‌رسانی هستند و ضریب اشغال تخت‌های این بیمارستان حدود ۸۰ درصد است. 
دکتر سعیدی تصریح کرد: با تلاش‌های روزافزون امیدواریم بتوانیم این مرکز پیشرفته درمانی را از حالت بیمارستانی خارج کرده و به شهرک دانش و سلامت ارتقاء دهیم تا فعالیت‌های پژوهشی، علمی و پزشکی منسجم در راستای نیل به مرجعیت علمی مشهد مقدس صورت بگیرند. 
در پایان این مراسم، علاوه بر تقدیر از بیش از ۷۰ پرستار منتخب بیمارستان فوق تخصصی رضوی و دارالشفاء امام رضا(ع)، از تابلوی میناتور حضرت زینب(س) ترسیم شده توسط علیرضا بهدانی، هنرمند و کارمند واحد روابط عمومی این بیمارستان، رونمایی شد و این اثر هنرمندانه به تولیت معزز آستان قدس رضوی اهداء شد.
تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
تعداد بازدید : 524

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: