جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ساعت

تشخیص سرطان کولورکتال در مرحله اولیه نقش اثرگذاری در درمان آن دارد

تشخیص سرطان کولورکتال در مرحله اولیه نقش اثرگذاری در درمان آن دارد
متخصص جراحی کولورکتال آلمان گفت: تشخیص سرطان کولورکتال در مرحله اولیه بیماری، نقش اثرگذاری در درمان آن دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر فرامرز پاکروان در حاشیه برگزاری سومین کنگره بین‌المللی کولورکتال و اولین کنگره بین‌‌المللی لاپاراسکوپی در جراحی کولورکتال عنوان کرد: در صورت تشخیص پولیپ‌ها قبل از سرطانی شدن، می‌توان انتظار بهبودی بیماران را داشت.
وی به اهمیت انجام کولونوسکوپی از سن 55 سال به بالا اشاره کرد و افزود: تجربه متخصصان کولورکتال نیز اهمیت بسیاری در درمان بیماری‌های این ناحیه دارد، بنابراین توجه به تخصصی بودن این رشته در درمان بیماران مهم است.
دکتر پاکروان ادامه داد: برپایی چنین کنگره‌هایی موجب ارتباط پزشکان و متخصصان با جهان می‌شود و آن‌ها را با تحقیقات، آموزش‌ها و آخرین روش‌های جراحی دنیا آشنا می‌کند و در نهایت بیماران از آن سود خواهند برد. 
وی با تأکید بر اینکه ایران از نظر جراحی کولورکتال در سطح بسیار بالایی قرار دارد، گفت: این اعمال جراحی به صورت تخصصی و فوق تخصصی در مراکز درمانی شهرهایی مانند شیراز، تهران و مشهد انجام می‌شود. 
این جراح ایرانی ساکن آلمان اضافه کرد: نظم و ترتیب و بهداشت محیط بیمارستان رضوی بسیار خوب است و توانسته برای بیماران محیطی آرام و منظم را فراهم کند. 
لازم به ذکر است، این کنگره با حضور گروهی از جراحان کولورکتال داخلی و خارجی در مدت سه روز، از 16 تا 18 اسفند 1396، با محوریت جراحی سرطان کولورکتال به روش لاپاراسکوپی، در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار می‌شود.
تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
تعداد بازدید : 117

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: