بیمارستان فوق تخصصی رضوی؛ ترویج‌دهنده پویش جهانی «سلامت قلب»

بیمارستان فوق تخصصی رضوی؛ ترویج‌دهنده پویش جهانی «سلامت قلب»
بیمارستان فوق تخصصی رضوی با آموزش و ترویج مصادیق حفاظت از قلب، با پویش جهانی «سلامت قلب» همراه شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، بیماری‌های قلبی و عروقی رتبه نخست علت مرگ و میر در جهان را به خود اختصاص داده و بیشتر مردم دنیا هر ساله بیشتر از هر علت دیگری جان خود را به علت بیماری‌های قلبی و عروقی از دست می‌دهند.
متاسفانه در ایران نیز آمارهای رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشان می‌دهد که حدود 40 درصد مرگ و میرها در کشور ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است.
در همین راستا و به منظور افزایش سطح آگاهی عمومی درباره بیماری‌های قلبی و عروقی و نیز فاکتورهای خطر این بیماری‌ها، پویشی جهانی از روز جهانی قلب در سال جاری از سوی فدراسیون جهانی قلب راه‌اندازی شد که شعار «هم‌پیمان برای سلامت قلب» (make your heart promise) را سرلوحه امور خود قرار داده است.
این کمپین جهانی با هدف حرکتی جمعی در حفظ سلامت قلب خود و دیگران در حال فعالیت است و اهدافی نظیر تلاش برای اصلاح الگوی تغذیه‌ای و داشتن تغذیه سالم، نه گفتن به سیگار و سایر دخانیات و نیز تحرک بیشتر را دنبال می‌کند.
بیمارستان فوق تخصصی رضوی نیز همسو با این حرکت جهانی، هم‌زمان با برگزاری نشستی خبری در روز جهانی قلب برای اطلاع‌رسانی به عموم جامعه درباره عوارض و علائم بیماری‌های قلب، پویش مردمی «سلامت قلب» را کلید زده و علاوه‌‌بر پیگیری اهداف فوق، تلاش مردم برای داشتن سهم کمتر در آلودگی هوا را خواستار شده است.
از آن‌جا که بیمارستان فوق تخصصی رضوی نخستین نهاد همراه با این پویش جهانی در ایران بوده و برای ترویج آگاهی عمومی با ایجاد عهد و پیمان‌های جمعی در تلاش است، تاکنون بیش از 500 نفر به صورت فردی و جمعی از طریق بیمارستان فوق تخصصی رضوی به این پویش عظیم پیوسته‌اند.
گفتنی است، علاقمندانی که مایل هستند به این کمپین بپیوندند می‌توانند عکس‌های خود را با #سلامت_قلب در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرده و در قرعه‌کشی پایانی دومین کنگره بین‌المللی پزشکان ایران و اروپا که 14 تا 17 آذرماه جاری در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار خواهد شد، شرکت کنند.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
تعداد بازدید : 105

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: