بیمارستان رضوی؛ پیشرو در تصویر برداری قلب کشور

بیمارستان رضوی؛ پیشرو در تصویر برداری قلب کشور
متخصص قلب و عروق و فلوشیپ فوق تخصصی اکوکاردیوگرافی با بیان اینکه بیمارستان رضوی در تصویربرداری قلب در کشور پیشرو است، عنوان کرد: تصویر برداری قلب، نقش عمده‌ای در تشخیص بیماری‌های ساختاری و عملکردی قلب دارد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دکتر حسین نظری؛ متخصص قلب و عروق و فلوشیپ فوق تخصصی اکوکاردیوگرافی در حاشیه کارگاه علمی فوق تخصصی اکوکاردیوگرافی که امروز در مدرسه قلب بیمارستان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: این سمینار با میزبانی بیمارستان رضوی و با حضور افراد برجسته و متخصص قلب و عروق داخل و خارج از کشور برگزار شد.
وی با بیان اینکه در این کارگاه دو روزه، آموزش بر اساس متدهای روز جهان و به شکل کاملا فعال برنامه‌ریزی شده است،تصریح کرد: بیمارستان رضوی، چندین سال است که به عنوان یکی از نخستین مراکز ایران اکوکاردیوگرافی سه بعدی را با همکاری‌ پزشکان فوق تخصص و بر اساس استانداردهای روز اروپا ارائه می‌دهد.
نظری افزود: این کارگاه با هدف آشنایی متخصصین قلب و عروق با اکو کاردیوگرافی 3 بعدی و همچنین ارائه آموزشهای نوین در انجام این روش تشخیصی برگزار شده است.
وی گفت: اکو کاردیوگرافی یک روش تصویربرداری غیرتهاجمی است که با کمک امواج صوتی، تصویر خیلی خوبی از عملکرد قلب را مورد بررسی قرار می دهد. اما با توجه به اینکه قلب یک عضو 3 بعد است، در اکو کاردیوگرافی 2 بعدی، اشراف کامل به تمام حجم قلب وجود ندارد و روش 3 بعدی توانسته این مشکل را برطرف کند.
این فلوشیپ اکو کاردیوگرافی با تاکید بر استفاده از دستگاه 3 بعدی برای تشخیص مشکلات دریچه ای قلب و دیدن تمام حاشیه و قسمت های آن با استفاده از اکو کاردیوگرافی 3 بعدی، تصریح کرد: با استفاده از دستگاه 3 بعدی، تصویر واضحی از دریچه های قلب به دست می آید که مشابه تصویری است که جراح در اتاق عمل مشاهده می‌کند.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
تعداد بازدید : 221

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: