بیشترین آمار موفقیت برای استفاده از ECMO متعلق به شیرخواران است

بیشترین آمار موفقیت  برای استفاده از ECMO متعلق به شیرخواران است
یک فوق تخصص مراقبت‌های ویژه عنوان کرد: بیشترین آمار موفقیت برای استفاده از ECMO متعلق به شیرخواران است.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر علی بهرامی‌فر ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: استفاده از ECMO، روش درمانی نوینی است که در مواردی استفاده می‌شود که فرد از جهت قلب و ریه دچار نارسایی‌های غیرقابل درمان شده باشد.
وی افزود: دستگاه ECMO مانند دستگاه همودیالیز فعالیت می‌کند؛ با این تفاوت که در کنار تصفیه خون بیمار، فعالیت اکسیژن‌رسانی به خون توسط این دستگاه صورت می‌گیرد و خون تصفیه شده به داخل بدن پمپاژ می‌شود.
این متخصص بیهوشی بیان کرد: از آن‌جا که در این روش، کانون‌ها یا دسترسی‌ها به رگ‌های داخل بدن بسیار تهاجمی هستند، زمانی بیمار وارد فرایند این روش درمانی می‌شود که حال عمومی بسیار نامساعدی داشته باشد.
دکتر بهرامی‌فر اشاره کرد: به همین دلیلِ نامساعد بودن حال عمومی بیمار، فرد خیلی هوشیار نیست یعنی در حقیقت، دیگر نیازی به بیهوشی‌های مرسوم برای انجام جراحی وجود ندارد.
این فوق تخصص مراقبت‌های ویژه تصریح کرد: بیشترین موفقیت در بهره‌مندی از این روش درمانی، متعلق به شیرخواران به ویژه در شیرخوارانی است که دچار التهاب عضله قلبی شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه سخت‌ترین کار در این فرایند درمانی، انتخاب صحیح بیمار است، گفت: توصیه‌های جهانی در این زمینه برای انتخاب صحیح بیمار وجود دارد که بر اساس آن و بررسی توان پرسنلی، مالی و تجهیزاتی فرد مورد نظر برای بهره‌مندی از این روش درمانی انتخاب می‌شود.
دکتر بهرامی‌فر عدم پوشش بیمه‌ای را مشکلی بزرگ در این زمینه دانست و افزود: بر اساس آمار جهانی در استفاده از این دستگاه، 54 درصد از بیمارانی که از این روش استفاده کرده‌اند، با موفقیت از بیمارستان ترخیص شده‌اند و گزارشی از برگشت عارضه برای این بیماران ثبت نشده است.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
تعداد بازدید : 306

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: