بروشور آموزشی «کرونا ویروس چیست؟» چاپ و منتشر شد

بروشور آموزشی «کرونا ویروس چیست؟» چاپ و منتشر شد
بروشور آموزشی «کرونا ویروس چیست؟» به همت واحد آموزش سلامت بیمارستان رضوی چاپ و در میان بیماران و مراجعان به این مرکز درمانی منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، خانواده کرونا ویروس‌ها به‌عنوان یکی از علل مهم سرماخوردگی نزد جامعه بهداشت و درمان جهان خیلی جدی تلقی نمی‌شدند تا اینکه در سال 2002 میلادی، کرونا ویروس سارس به‌عنوان گونه جدیدی از این ویروساز خفاش به گربه چینی و از این حیوان به انسان انتقال یافت و باعث بیماری تنفسی شدید با 10 درصد کشندگی شد.
از آن پس نیز در سال 2012 نوع جدیدی از این ویروس موسوم به مِرس نیز با کشندگی حدود 30 درصدی در منطقه خاورمیانه مشاهده شده و در یک ماه اخیر نیز در شهر ووهان چین طغیان کرده است.
از همین رو، تمامی مراکز درمانی و بهداشتی ایران برای پیشگیری و جلوگیری از ورود این ویروس به کشورمان اقدامات پیشگیرانه لازم را از سر گرفته و در همین راستا، بیمارستان فوق تخصصی رضوی ضمن برگزاری کلاس‌های آموزشی و جلسات پژوهشی مختلف، بروشوری آموزشی را درباره این ویروس تدوین و منتشر کرده است.
این بروشور که حاوی نکات مراقبتی برای بیماری کروناست، با هدف افزایش آگاهی برای پیشگیری و کمک به روند بهبودی بیماران احتمالی توسط واحد آموزش سلامت بیمارستان فوق تخصصی رضوی و بر اساس اطلاعات ابلاغ شده از سوی معاونت بهداشت دانیگاه علوم پزشکی مشهد تدوین شده است.
طی این بروشور 5 صفحه‌ای، مطالبی از قبیل «کروناویروس چیست؟»، «علائم بیماری کروناویروس»، «درمان و واکسن این بیماری»، «راه‌های انتقال کروناویروس» و نیز «راه‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری» به صورت دقیق برای کارکنان و مراجعان به این مرکز درمانی تشریح شده است.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
تعداد بازدید : 4255

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: