ازهر صد تولد زنده، یک کودک به بیماری قلبی مبتلاست

ازهر صد تولد زنده، یک کودک به بیماری قلبی مبتلاست
عضو هیئت علمی مرکز قلب و عروق شهید رجایی تهران گفت: طبق آمار پیش‌بینی می‌شود، از هر صد تولد زنده، یک کودک به بیماری مادرزادی قلبی مبتلا باشد.
به گزارش خبرنگار مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر حجت مرتضاییان، عضو هیئت علمی مرکز قلب و عروق شهید رجایی تهران در نشست خبری برگزاری دومین کنگره بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا در بیمارستان فوق تخصصی رضوی عنوان کرد: این کنگره در دو بخش بیماری‌های بزرگسالان با عنوان CTO و بیماری‌های مادرزادی قلب کودکان و بزرگسالان با عنوان CSI تدارک دیده شده است.
وی ابراز کرد: سال‌هاست که در خصوص برگزاری این کنگره اندیشیده‌ایم و کنگره‌های متعددی از جمله کنگره انجمن قلب ایران و کنگره انجمن قلب کودکان برنامه‌های علمی را در خصوص برگزاری این کنگره‌ها طراحی کرده‌اند.
مرتضاییان ادامه داد: همکاران ما در آستان قدس رضوی چند سالی است ارتباطات نزدیک‌تر و تخصصی‌تری با انجمن بیماری‌های قلب بزرگسالان و کودکان با اروپا برقرار کرده‌اند. به همین منظور شاهد برگزاری دومین کنگره آستان قدس رضوی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی هستیم.
وی افزود: در این گنگره به صورت تخصصی راههای درمانی دو گروه از بیماریهای بزرگسالان با عنوان انسداد کامل کرونر با عنوان CTO و بیماری‌های مادرزادی قلب به چالش گذاشته می‌شود.
عضو هیئت علمی مرکز قلب و عروق شهید رجایی تهران با بیان اینکه امیدواریم در این کنگره شاهد حضور پر رنگ و پر بار تمام همکاران داخل و خارج از ایران باشیم، خاطر نشان کرد: پزشکانی از 20 کشور جهان در این کنگره حضور خواهند یافت.
وی تصریح کرد: در این کنگره علاوه بر مباحث علمی، کارگاه‌هایی را به صورت تخصصی در ارتباط با برخی از بیماری‌ها و برگزاری تعدادی پخش زنده از اتاق عمل را شاهد هستیم. تیم‌هایی با مشارکت پزشکان ایرانی و خارجی انتخاب می‌شوند و به صورت زنده در داخل بخشهای آنژیوگرافی یا کپس‌لپ‌ها روی بیمارانی که درمانشان سخت و پیچیده است به صورت زنده کار می‌کنند و همزمان ضمن مشاهده مراحل درمان بیماران، اگر پیشنهاد و سوال خاصی مبنی بر تغییر طرح درمان و انتخاب طرح صحیح‌تر داشته باشند، آن مورد را مطرح می‌کنند.
مرتضاییان ادامه داد: امیدواریم با برگزاری این کنگره که با کمک دو مرکز قلب و عروق شهید رجایی از تهران و بیمارستان رضوی برگزار می‌شود، شاهد پیشرفت علمی بیشتری در روش‌های درمانی کل استان‌ها باشیم.
وی اضافه کرد: اهمیت توجه زود هنگام بیماریهای قلبی در قبل و پس از تولد کودکان بسیار مهم است که امیدواریم این چالش را بیش از گذشته برای هم تعریف کنیم و در تشخیص و درمان زود هنگامشان قدم مناسب‌تری برداریم.
عضو هیئت علمی مرکز قلب و عروق شهید رجایی تهران گفت: بیماریهای مادرزادی طیف وسیعی دارد و به این معناست که نوزاد در بدو تولد این بیماری را به همراه خود دارد و با توجه به رشد جمعیتی در کشور، بروز و ظهور این بیماری‌ها نگرانی فراوانی را در مجامع درمانی ایجاد کرده است. برگزاری این گونه کنگره‌ها می‌تواند به افزایش دانش و تجربه پزشکان و متخصصان بسیار کمک کننده باشد.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
تعداد بازدید : 65

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: