ارائه 2 هزار قلم داروی عمومی و تخصصی در داروخانه مرکزی بیمارستان رضوی

ارائه 2 هزار قلم داروی عمومی و تخصصی در داروخانه مرکزی بیمارستان رضوی
دکترای داروسازی بیمارستان رضوی از ارائه 2 هزار قلم داروی عمومی و تخصصی در داروخانه مرکزی این مرکز درمانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر نسرین مهری همزمان با روز داروسازی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: داروخانه‌ها یکی از ملزومات بی‌قید و شرط هر مرکز درمانی هستند و داروخانه بیمارستان رضوی نیز همزمان با آغاز به کار این مرکز فوق تخصصی، فعالیت خود را شروع کرد.
وی افزود: داروخانه بیمارستان فوق تخصصی رضوی که مسئولیت تأمین داروهای مورد نیاز كلیه بخش‌ها، اتاق‌های عمل، كت‌لب، پلی‌كلینیك، پاراكلینیك و ارائه مشاوره‌های دارویی را عهده‌دار است، از سال 1394 از بخش خصوصی به حوزه مدیریتی این مرکز درمانی واگذار شده است.
دکتر مهری تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر 2 هزار قلم داروهای عمومی، تخصصی و فوق تخصصی در داروخانه بیمارستان موجود است كه نیازهای دارویی كلیه بیماران بستری و سرپایی را برطرف کرده و مستمراً تبادلات دارویی با سایر مراکز درمانی اعم از بیمارستان‌ها، مراکز دارویی و داروخانه‌های خصوصی را در دستور کار خود داریم.
این داروساز با اشاره به ارائه مشاوره‌های دارویی به مراجعان توسط مسئولان فنی این داروخانه اظهار کرد: روزانه حدود 500 نفر از بخش‌های گوناگون مانند داروخانه اورژانس، داروخانه مرکزی، بخش آرایشی بهداشتی، لابراتوار داروهای ترکیبی و واحد ترخیص را دریافت می‌کنند.

توجه ویژه به داروهای بیماران بستری

دکتر مهری بیان کرد: یکی از مسائل مهم در ارائه داروها به بیماران بستری در مراکز درمانی دقت نظر و کاهش خطای دارویی است که بیمارستان رضوی در این خصوص تلاش فراوانی را به کار برده و یکی از نمونه‌های آن، اختصاص یکی از مسئولان فنی داروخانه برای رسیدگی به توزیع دارو در بخش‌ها و برطرف ساختن مشکلات بیماران بستری است.
وی ادامه داد: هم‌چنین واحد کنترل و لیبلینگ دارو که از سال 94 در این داروخانه راه‌اندازی شده است، در افزایش سرعت، دقت و نظم در ارسال داروها و نیز کاهش خطای دارویی کادر درمان و کمک به حفظ ایمنی بیماران بستری نقش به‌سزایی داشته است.
دکتر مهری گفت: در این واحد تمامی ابداعات و ابتکارات لازم برای ارائه اطلاعات بسیار مهم مصرف دارو اعم از قرص، پودر و دیگر اقلام، تایپ، چاپ و بر روی بسته‌های تک‌دوزی دارو الصاق شده و پس از دریافت تجویز دارویی پزشکان در بخش‌ها، داروهای منتخب و بسته‌بندی شده به بخش‌های بستری ارسال می‌شود.

ارائه داروهای ترکیبی
این داروساز ضمن اشاره به وجود قرارداد میان این داروخانه و اکثر سازمان‌های بیمه‌گر، اضافه کرد: 8 نفر از کارکنان این مجموعه، داروساز بوده و در لابراتوار داروهای ترکیبی این مجموعه، داروهای پوست و برخی داروهای خوارکی مانند شربت‌های خاص بیماران کلیوی و قلبی ساخته و به مراجعان ارائه می‌شود.
وی تأکید کرد: هم‌چنین این داروهای تركیبی که در بسیاری موارد برای بیماران بستری ساخته می‌شوند، به‌طور روزانه و در اسرع وقت در اختیار مسئولان بخش قرار می‌گیرد.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
تعداد بازدید : 293

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: