ارائه خدمات درمانی سرپایی و بستری به یک هزار گردشگر سلامت در بیمارستان رضوی

ارائه خدمات درمانی سرپایی و بستری به یک هزار گردشگر سلامت در بیمارستان رضوی
طی دی ماه گذشته، به یک هزار گردشگر سلامت در بیمارستان رضوی خدمات درمانی سرپایی و بستری ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، محمد دشتی، سرپرست امور بين‌الملل(IPD) و گردشگري سلامت ضمن اعلام این آمار، عنوان کرد: طی سه ماه گذشته پس از اتفاقاتی که در عراق رخ داد، حدود ۴۰ درصد از آمار مراجعان از این کشور به بیمارستان رضوی کاهش پیدا کرد اما طی ده روز گذشته، شرایط حضور گردشگران سلامت در این مرکز درمانی رو به بهبودی گراییده است.
وی افزود: از ابتدای تشکیل بخش گردشگری سلامت در بیمارستان رضوی، اوج حضور گردشگران در ماه‌های خرداد و تیر امسال رخ داده و اکنون نیز با شیب ملایمی توانستیم پس از بهبود شرایط اجتماعی و سیاسی دو کشور، شاهد رشد 5 درصدی حضور گردشگران سلامت در این مرکز درمانی باشیم.
دشتی اظهار کرد: از کشورهای اطراف تقاضا برای حضور در ایران و مشهد و به‌ویژه بیمارستان رضوی جهت دریافت خدمات درمانی فراوان است اما یکی از موضوعاتی که در این میان تأثیر فراوانی بر این حضور و عدم آن دارد، وضعیت اجتماعی و سیاسی کشورهای مبدأ و کشورهای مقصد است. خوشبختانه ما در کشورمان مشکل مسائل امنیتی نداریم اما در کشورهای اطراف‌مان متأسفانه اختلال‌هایی در عراق، افغانستان، آذربایجان و ترکمنستان را شاهد هستیم. متأسفانه برخی از کشورها پروازهای خود را به ایران لغو کرده بودند و از هفته گذشته با راه‌اندازی مجدد پروازها به ایران حضور گردشگران را شاهدیم.
وی با تأکید بر اینکه بیمارستان رضوی در نظر دارد تا بر روی جذب حضور بیماران از کشور آذربایجان تمرکز کند، تصریح کرد: طی دی ماه گذشته، ۷۷ نفر گردشگر سلامت در بیمارستان رضوی بستری شدند که بیشتر آن‌ها از کشورهای عراق، افغانستان و بحرین بودند. هم‌چنین در این ماه، حدود یک هزار نفر نیز از خدمات تخصصی و فوق تخصصی بخش درمانگاه بیمارستان بهره بردند. 
دشتی با اشاره به اینکه رضایتمندی گردشگران سلامت در بیمارستان رضوی به صورت نظام‌مند در حال پایش بوده و طی سه ماه آینده تحلیل و بررسی آن رسانه‌ای خواهد شد، گفت: ارتقاء خدمات رفاهی گردشگران سلامت و همراهیان آنان در بیمارستان رضوی و هم‌چنین فرایند قراردادها با لیدرها و شرکت‌های تسهیل‌گر در حال اصلاح است. هم‌چنین بازاریابی چند کشور جدید هدف قرار داده شده که مهم‌ترین آن‌ها آذربایجان است چرا که بکرترین بازار منطقه به شمار می‌رود که هنوز کسی به آن وارد نشده است. هم‌چنین برای پیگیری فرایند بهبودی بیماران عراقی مذاکرات لازم با یک شرکت در عراق صورت گرفته است.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
تعداد بازدید : 445

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: