اجرای خودارزیابی استانداردهای وزارت بهداشت در بیمارستان رضوی

اجرای خودارزیابی استانداردهای وزارت بهداشت در بیمارستان رضوی
استانداردهای ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور طی یک برنامه مدوّن خودارزیابی در بیمارستان رضوی اجرا و موارد عدم انطباق این مرکز درمانی بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، زهرا مجردی، سرپرست واحد بهبود کیفیت بیمارستان رضوی ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: بیمارستان‌ها به‌صورت دوره‌ای از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و در خراسان رضوی از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به لحاظ اعتباربخشی ارزیابی می‌شوند.
وی افزود: بر همین اساس، پیش از اجرای اعتباربخشی و حضور ارزیابان در مراکز درمانی مختلف، استانداردها، سنجه‌ها و شاخص‌های اعتباربخشی ملی از سوی این نهادهای ذی‌ربط به مراکز درمانی ابلاغ شده و جدیدترین نسخه آن در مهرماه سال جاری اطلاع‌رسانی شد.
مجردی بیان کرد: بلافاصله پس از ابلاغ این استانداردها، فعالیت بررسی وجود استانداردها در همه بخش‌های بیمارستان رضوی آغاز شده و در همین راستا، خودارزیابی را آغاز و موارد عدم انطباق با استانداردها را شناسایی کردیم.
وی ادامه داد: هم‌چنین با بررسی دقیق موارد عدم انطباق با استانداردها، انجام فعالیت‌های ویژه را آغاز کردیم. در واقع، هدف ما کسب درجه عالی اعتباربخشی ملی بیمارستانی است و امیدواریم در پایان بهمن ماه جاری بتوانیم امتیاز مدنظر را به دست آوریم.
مجردی هم‌چنین اظهار کرد: لازمه کسب درجه عالی اعتباربخشی ملی بیمارستانی، فعالیت بر روی استانداردهای سطح سه است که ما در خودارزیابی انجام شده به آن اهتمام ورزیدیم تا حداقل ۸۶ درصد از امتیاز‌های آن را بگیریم.
وی بیان کرد: پس از اجرای دقیق خودارزیابی، برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و برنامه عملیاتی را تدوین کردیم تا بتوانیم راهکارهای اصلاحی را پیاده‌سازی و اجرا کنیم.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
تعداد بازدید : 461

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: