آیین بدرقه درمانگران سامانه سیار رضوی در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی برگزار شد

آیین بدرقه درمانگران سامانه سیار رضوی در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی برگزار شد
آیین بدرقه درمانگران سامانه سیار رضوی در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی به همت بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد.
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، آیین بدرقه درمانگران سامانه سیار رضوی در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی ظهر امروز به همت بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد.
دکتر رضا سعیدی، مدیرعامل بیمارستان رضوی در مراسم بدرقه کاروان درمانگران این سامانه در سالن شهید رزان النجار این بیمارستان گفت: همه ۱۰۰ نفری که به عنوان درمانگر از بیمارستان رضوی به این سامانه اعزام می‌شوند، خدمات رایگان را به‌عنوان خادمین سلامت رضوی به متقاضیان و زائران حسینی ارائه خواهند داد.
وی افزود:انجام فعالیت‌ها و خدمات درمانی توسط این گروه اعزامی، ماموریتی معنوی، خداپسندانه، خالصانه و فارغ از مسائل دنیوی است.

اربعین حسینی، تجلی مدینه فاضله مسلمانان است
این گروه اعزامی به سامانه سیار درمانی رضوی پس از مشاهده مستند ساخته شده از فعالیت‌های این سامانه در پیاده‌روی اربعین حسینی در سال گذشته در سالن رزان النجار بیمارستان رضوی، با حضور در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی ضمن بهره‌مندی از سخنرانی درباره شناخت پیاده‌روی اربعین حسینی، با امام رضا(ع) وداع کرده و از آن حضرت استعانت جستند.
حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری در حضور این درمانگران گفت: برای انجام خدمت خالصانه در این مسیر، باید حرکت امام حسین(ع) را از طریق بازخوانی زیارت عاشورا بشناسیم.
وی به لقب 《ثارالله》امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: با هر تفسیری از این لقب درمی‌یابیم که دین اسلام، حیاتش را مدیون سیدالشهداست و این دین، با این حرکت و نهضت تا قیامت بیمه شده است.
این مبلغ دینی بیان کرد: آن امام همام عصاره وجودی خود را فدا کرد تا مردم از جهالت رهایی یابند و ایشان در جامعه‌ای قیام کردند که حتی مردمش به قتل امام زمان خود افتخار می‌کردند؛ پس باید اقرار کنیم که دین مبین اسلام هدیه پیامبر اسلام و بقاء و حیاتش در گرو زنده نگاه‌داشتن نهضت امام حسین(ع) است.
حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری اضافه کرد: مفهوم جوشیدن خون سیدالشهداء در کربلا که از زبان خود ایشان نقل شده، گسترده شدن فکر، هدف، نام و مصائب ایشان در تمام جهان است که باعث نجات عالمیان می‌شود.
وی اربعین حسینی و پیاده‌روی گسترده آن را مدینه فاضله اسلام و مسلمانان دانست و گفت: این حرکت عظیم نشانگر تجمیع مردم گرد یک امر مقدس و ایفای نقش در مسیر آن است و دشمن می‌خواهد با تفرقه‌افکنی میان عرب و عجم این اجتماع را از هم بگسلاند تا به اهداف شوم خود برسد.
این مبلغ دینی توصیه کرد: تلاش کنیم تا حضور هرکدام از ما چه به عنوان زائر امام حسین(ع) وچه به عنوان خادم زائران حسینی در مسیر پیاده‌روی اربعین، ایفای نقشی در راستای ظهور هرچه سریع‌تر امام زمان‌مان باشد.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
تعداد بازدید : 125

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: