آموزش روش‌های پیشگیری و درمان انواع سرطان در بیمارستان رضوی

آموزش روش‌های پیشگیری و درمان انواع سرطان در بیمارستان رضوی
در آستانه هفته جهانی سرطان، روش‌های پیشگیری و درمان انواع سرطان در بیمارستان رضوی آموزش داده می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، سرطان‌ها از مهم‌ترین بیماری‌های غیرواگیر هستند که بار بیماری عمده‌ای را به جامعه تحمیل کرده و سال‌هاست دومین عامل شایع مرگ و میر در کشورهای توسعه یافته و سومین عامل در کشورهای در حال توسعه به شمار می‌رود.
در حال حاضر، سرطان‌ها عامل 12درصد از مرگ و میرها در سراسر جهان و سومین عامل مرگ و میر در ایران هستند. از سوی سازمان جهانی بهداشت، 4 فوریه هر سال به‌عنوان روز جهانی سرطان نا‌م‌گذاری شده که از این روز تا یک هفته به‌عنوان هفته جهانی سرطان شناخته می‌شود و امسال، شعار پویش ملی مبارزه با سرطان «سرطان قابل پیشگیری و درمان است با خود مراقبتی و امید» عنوان شده است.
بیمارستان رضوی با تلاش واحد آموزش سلامت و همکاری سایر واحدهای کلینیکی و پاراکلینیکی این مرکز درمانی در هفته ابتدایی بهمن‌ماه جاری، اقدام به فعالیت‌های آموزشی و تشخیصی رایگان در حوزه تشخیص و درمان سرطان کرده و از این طریق، سعی در اطلاع‌رسانی ابعاد پیشگیری و درمان این بیماری به عموم جامعه دارد.
روزشمار نخستین روز از پویش هفته مبارزه با سرطان، «سرطان و تشخیص زودهنگام آن» اعلام شده و به همین منظور، جلسه پرسش و پاسخ با موضوع «راه‌های پیشگیری از سرطان در مردان» برگزار و اطلاعات لازم به شرکت‌کنندگان اعم از مراجعان به بیمارستان رضوی ارائه شد.
مشاوره مامائی در خصوص راه‌های پیشگیری از سرطان در بانوان و انجام رایگان تست پاپ اسمیر برای بانوان نیز هم‌زمان با دومین روز از این هفته در کلینیک زنان این بیمارستان انجام شد. «محیط سالم و پیشگیری از سرطان» شعار دومین روز از پویش هفته مبارزه با سرطان است.
هم‌زمان با سومین روز از پویش هفته مبارزه با سرطان که با شعار «پیشگیری از سرطان و زندگی اجتماعی و معنوی سالم» شناخته می‌شود، مشاوره روان‌شناسی در زمینه ابتلا به سرطان در کلینیک مرکزی این بیمارستان ارائه شده و راه‌های مقابله با استرس تشریح می‌شود.
«سرطان و نقش سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه» شعار روز جمعه، چهارمین روز از پویش هفته مبارزه با سرطان است و بیمارستان رضوی به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های نهاد موقوفاتی آستان قدس رضوی، به صورت رایگان، راه های پیشگیری از سرطان در بانوان را تشریح کرده و در بخش رادیولوژی این مرکز، ماموگرافی در این روز به صورت رایگان انجام می‌شود.
هم‌زمان با پنجمین روز از این هفته که شعار این روز در پویش هفته مبارزه با سرطان، «پیشگیری از سرطان و شیوه زندگی سالم» اعلام شده است، علاوه‌بر مشاوره مامائی در خصوص راه‌های پیشگیری از سرطان در بانوان و انجام رایگان تست پاپ اسمیر برای بانوان، مسئولان این مرکز درمانی از بخش هماتولوژی و انکولوژی بازدید کرده و از بیماران بستری در این بخش عیادت به عمل خواهند آورد.
با توجه به شیوع فراوان سرطان‌های معمول در بانوان، انجام فعالیت‌های تشخیصی و مشاوره‌ای برای بانوان در ششمین روز از این هفته نیز که با شعار «سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران و خانواده‌ها» شناخته می‌شود، ارائه خواهد شد.
آخرین روز از این هفته نیز با عنوان «سرطان و نقش نهادهای دولتی و حاکمیتی» در پویش هفته مبارزه با سرطان نام‌گذاری شده است و در این روز یکی از متخصصان برجسته رادیوتراپی و انکولوژی زنان، راه های پیشگیری از سرطان پستان را تشریح کرده و ماموگرافی نیز به صورت رایگان انجام خواهد شد.
گفتنی است، متقاضیان بهره‌مندی از برنامه‌های هفته سرطان در بیمارستان رضوی می‌توانند برای ثبت‌نام و اطلاع از آمادگی‌های لازم برای انجام تست‌های غربالگری و معرفی به پزشک در تمام روزهای این هفته از ساعت ۸ تا ۱۲ با شماره 36002327 تماس حاصل کنند.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
تعداد بازدید : 469

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: