آموزش روش‌های آمادگی‌ لازم جهت پیشگیری از ویروس کرونا در بیمارستان رضوی

آموزش روش‌های آمادگی‌ لازم جهت پیشگیری از ویروس کرونا در بیمارستان رضوی
روش‌های آمادگی‌ لازم جهت پیشگیری از ویروس کرونا در تمام بخش‌های بیمارستان فوق تخصصی رضوی آموزش داده شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، میترا وزیری، مسئول کمیته پیشگیری و کنترل عفونت بیمارستان رضوی، در این خصوص عنوان کرد: کرونا برای نخستین بار در سال‌های نخست قرن 21 میلادی یعنی حدود 18 سال پیش شیوع یافت که در آن زمان به «کرونا سارس» معروف شد. هم‌چنین آمار و ارقام حاکی از مرگ و میر 10 درصد از افراد مبتلا به این ویروس بوده و حدود 10 سال بعد، این ویروس با نام علمی «کرونا مرس» و مرگ و میر 30 درصدی مبتلایان شیوع پیدا کرد و امسال هراسی در دنیا به پا کرده است.
وی افزود: در راستای افزایش آگاهی‌های کارکنان بیمارستان رضوی در رابطه با این ویروس، طی هفته‌های گذشته فعالیت‌های متفاوت و گوناگون آموزشی، پژوهشی و عملیاتی انجام شده است.
وزیری ادامه داد: در همین راستا، واحد پیشگیری و کنترل عفونت بیمارستان فوق تخصصی رضوی با جمع‌آوری و ترجمۀ دستورالعمل مراقبت، تشخیص، درمان و ارائۀ خدمات بالینی و ارجاع بیماران مشکوک، محتمل و قطعی عفونت این ویروس که بهمن‌ماه جاری در چین تدوین و منتشر شده، نسبت به اطلاع‌رسانی دقیق به مردم و کادر درمان کشورمان اهتمام ورزیده است.
وی گفت: هم‌چنین لباس‌های حفاظت فردی در برابر این ویروس تهیه شده و طرز پوشیدن و درآوردن آن به تمام بخش‌های درمانی و بالینی که با بیماران درگیر هستند، آموزش داده شد.
وزیری اظهار کرد: در ادامه این فعالیت‌های آموزشی، نظام سندرومیک با تأکید بر پیشگیری و درمان ویروس کرونا در همه بخش‌های درمانی این بیمارستان و نوع مشکلاتی که این ویروس ایجاد کرده و علائم آن نیز توسط واحد آموزش سلامت به بیمار به بیش از 700 دانش‌آموز در مدارس سطح شهر مشهد آموزش داده شد.
وی بیان کرد: ضمن برگزاری سلسله برنامه‌های آموزشی مداوم برای کارکنان بخش‌های اورژانس و درمانگاه بیمارستان رضوی که نخستین بخش‌های مواجهه‌شونده با بیماری‌ها هستند، جلساتی برای تشریح فرایندهای پیشگیری و درمان از این بیماری با گروه کمیته بحران و کنترل عفونت با عناوین «طرز مواجهه با شیوع ویروس کرونا» برای پرستاران، سرپرستاران و پزشکان این مرکز درمانی برگزار شده است.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
تعداد بازدید : 892

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: