آغاز به کار سومین کنگره بین‌المللی کولورکتال در بیمارستان رضوی

آغاز به کار سومین کنگره بین‌المللی کولورکتال در بیمارستان رضوی
سومین کنگره بین‌المللی کولورکتال و اولین کنگره بین‌‌المللی لاپاراسکوپی در جراحی کولورکتال در بیمارستان فوق تخصصی رضوی شروع به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، این کنگره توسط بیمارستان فوق تخصصی رضوی و انجمن کولوپروکتولوژی با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی مشهد و شیراز، با حضور دکتر رضا سعیدی؛ مدیر عامل بیمارستان رضوی، صبح امروز در این بیمارستان آغاز شد.
طی این کنگره، جمعی از جراحان کولورکتال داخلی و خارجی به مدت سه روز در پنج نشست تخصصی و سه جراحی زنده به تبادل نظر درباره نوآوری‌ها در محورهای جراحی سرطان کولورکتال به روش لاپاراسکوپی، نقش لاپاراسکوپی در درمان بیماری‌های التهابی روده و پرولاپس اندام‌های لگن می‌پردازند. 
بیش از 40 متخصص از ایران، آلمان، اتریش، سوئیس و عراق در این کنگره سه روزه سخنرانی خواهند کرد که از میان آن‌ها می‌‌توان از پروفسور مارتین ک. والز، پروفسور بلا تلکی، دکتر بیژن قوامی و دکتر فرامرز پاکروان نام برد. 
جراحی لاپاراسکوپی برداشتن رکتوم، جراحی رباتیک کولورکتال، بیماری التهابی روده، پرولاپس اندام لگنی، از جمله موضوعات نشست‌های تخصصی سومین کنگره بین‌المللی کولورکتال به شمار می‌رود. 
در حوزه بیماری‌های کولورکتال باید اشاره کرد که سرطان این ناحیه در بیشتر کشورهای دنیا، سومین بدخیمی شایع محسوب می‌شود که سن بروز آن حدود 45تا50 سال بوده و امروزه به دلیل رژیم‌های نادرست غذایی، سن ابتلا از آن به 25 سال رسیده است. 

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
تعداد بازدید : 1022

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: