اخبار کنگره ها

   نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی همزمان با دومین سمپوزیوم تغذیه بالینی آسیا صبح امروز در بیمارستان رضوی مشهد آغاز به کار کرد.به گزارش ستاد خبری نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی، دبیر اجرایی این کنگره در مراسم افتتاحیه، مهم ترین اهداف این کنگره را ارائه آخرین دستاوردهای علمی پژوهشی تغذیه ، چاقی  و سوء تغذیه و تبادل نظر بین متخصصان تغذیه داخلی و خارجی اعلام کرد.

  ادامه اخبار ...

 رئیس پژوهشکده غدد درون ریز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  گفت: تا 20سال دیگر نیمی از ایرانیان دچار افزایش وزن می شوند.به گزارش ستاد خبری نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی دکتر عزیزی گفت: افزایش وزن از مهم ترین معضلات جامعه پزشکی امروز است.  دکتر عزیزی گفت: در 20 سال آینده مشکل چاقی در بین جمعیت ایران رو به رشد است که البته در بین زنان نسبت به مردان بیشتر رایج است. 

  ادامه اخبار ...

  مدیر انجمن بین المللی تغذیه روده ای و وریدی آسیا در نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی گفت: مهم ترین رسالت انجمن PENSA (انجمن بین المللی تغذیه روده ای و وریدی آسیا) پشتیبانی تحقیقاتی کشورهای آسیایی در زمینه تغذیه بالینی است.

  ادامه اخبار ...

  یک متخصص تغذیه از کشور هلند در نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی بیمارستان رضوی مشهد گفت: سوء تغذیه در مراکز درمانی به ویژه بیماران بستری در بخش های مراقبت ویژه شیوع زیادی دارد.پروفسور پیتر سوترز در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی عنوان کرد: بحث سوء تغذیه در جوامع مختلف شیوع پیدا کرده است و در  30 تا 50 درصد مراکز درمانی مشاهده می شود که نیازمند برنامه ریزی ویژه است

  ادامه اخبار ...

 دبیر علمی نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: انجمن تغذیه بالینی کشور در حاشیه نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی و دومین سمپوزیوم بین المللی تغذیه آسیا در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد راه اندازی می شود.دکتر عبدالرضا نوروزی در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی عنوان کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی در بسیاری از طرح های بهداشتی درمانی کشور پیشرو و الگو است.وی افزود: بیمارستان رضوی از حدود 3 سال پیش در راستای تشکیل انجمن تغذیه کشور، ارزیابی تغذیه ای از بیماران بستری در این بیمارستان را آغاز کرده است.

  ادامه اخبار ...

نخستین کنگره تغذیه بالینی رضوی و دومین سمپوزیوم بین المللی تغذیه آسیا 25 و 26 مرداد امسال در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزارمی شود.دبیر اجرایی نخستین کنگره تغذیه بالینی رضوی و دومین سمپوزیوم بین المللی تغذیه آسیا در نشست خبری که سه شنبه 14 مرداد با حضور خبرنگاران برگزار شد ، گفت : این کنگره با حضور حدود 500 نفر از متخصصان و پزشکان برجسته ایرانی و خارجی با هدف سلامت افراد جامعه به بررسی روز افزون چاقی در ایران  و بهبود تغذیه بیماران بستری در بخش مراقبتهای ویژه خواهد پرداخت.

 

  ادامه اخبار ...

 انجمن تغذیه ی بالینی کشور در مشهد افتتاح خواهد شد دبیر علمی دومین سمپوزیوم بین المللی تغذیه در نشست خبری که سه شنبه 14 مرداد با حضور اصحاب رسانه در سالن کنفرانس بیمارستان رضوی برگزار شد ، گفت : در بیمارستان فوق تخصصی رضوی اراده فوق العاده ای برای ایجاد یک سیستم بین المللی و نمونه وجود دارد که همین موضوع باعث شده است این مجموعه در بسیاری از طرح های بهداشتی –درمانی کشور پیشرو و الگو باشد .

  ادامه اخبار ...

دبیر علمی دومین سمپوزیوم بین المللی تغذیه نسبت به افزایش روز افزون چاقی در ایران هشدار داد و گفت: چاقی یکی از مهمترین بحث های امروز کشور است و هم اکنون 45 درصد جمعیت ایران به بیماری چاقی دچارند .

  ادامه اخبار ...

نخستین کنگره ی بین المللی تغذیه بالینی بیمارستان رضوی از تاریخ 25 الی 26 مردادماه سالجاری در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار می شود. همزمان با این کنگره ، دومین سمپوزیوم بین المللی تغذیه توسط انجمن تغذیه آسیا و با حضور  خانم دکتر لوسیانا سوتانتو(دبیر انجمن) از کشور اندونزی و پرفسور سورانیت سیلتارم از کشور تایلند (رئیس انجمن) برگزار خواهد شد .

  ادامه اخبار ...

ژورنال بین المللی پزشکی رضوی پس از انتشار سومین شماره خود در پایان ماه می 2014 میلادی توسط پایگاه استنادی ROAD نمایه شد. این

پایگاه علمی که وابسته به سازمان فرهنگی آموزشی سازمان ملل متحد UNESCO می باشد

  ادامه اخبار ...

 نخستین کنگره IBD و بیماریهای وابسته به گلوتن از تاریخ 9-7 خرداد ماه 1393 در بیمارستان رضوی برگزار شد. در مراسم افتتاحیه این کنگره که با حضور قائم مقام تولیت عظمای آستان قدس رضوی و ریاست بیمارستان رضوی، جناب آقای دکتر عبدالحسینی، آقای دکتر زالی ریاست مرکز تحقیقات بیماریهای گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از پزشکان و صاحب نظران برجسته کشورمان در سالن کنفرانس بیمارستان رضوی برگزار شد، آقای دکتر اسدزاده، دبیر علمی کنگره پس از خوش آمد به میهمانان ایرانی و خارجی کنگره، ضمن اشاره کوتاهی به اپیدمیولوژی IBD در ایران به لزوم برگزاری کنگره IBD اشاره کرد. علاوه بر این آقای دکتر هژبرالساداتی، دبیر اجرایی کنگره نیز ضمن اشاره به کنگره های برگزار شده قبلی، از اهتمام بیمارستان رضوی در برگزاری کنگره های متعدد سالیانه تشکر کرد. پس از آن دکتر زالی ضمن بیان کلیاتی در مورد IBD و بیماریهای وابسته به گلوتن، فرصت ایجاد شده در این کنگره را برای تبادل تجارب متخصصین بنام این رشته در ایران و سایر کشورها، بسیار ارزنده ارزیابی کرد.

  ادامه اخبار ...

               

  ادامه اخبار ...

از آنجايي كه سن من از تمامي ميهمانان حاضر در كنگره بيشتر مي باشد مي خواهم مطالبي را از جانب همگان  عنوان كنم و به عنوان نتيجه گيري به سه نكته ي مهم اشاره كنم. اول آن كه همان طور كه از پرچم هاي موجود در سالن پيداست، بيش از 12 نفر از ميهمانان از 8 كشور مختلف دنيا در اين كنگره شركت كرده اند. فكر مي كنم در ميان ما افرادي هستند كه هزاران كيلومتر را پشت سر گذاشته اند تا در اين كنگره حضور به هم رسانند. به ياد ندارم كه بين تمامي سفرهايي كه تا كنون داشته ايم، كنگره اي اين چنين سازماندهي شده، منظم، پر روح و نشاط و دقيق برگزار شده باشد

  ادامه اخبار ...

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی همزمان با نخستین کنگره بین المللی بیماریهای التهابی روده و اختلالات ناشی از گلوتن در ایران، از راه اندازی پیشرفته ترین بخش آندوسکپی کشور در بیمارستان فوق تخصصی رضوی خبر داد.به گزارش ستاد خبری این کنگره، دکتر سعید عبدالحسینی در نخستین روز از برگزاری کنگره بین المللی بیماریهای التهابی روده و اختلالات ناشی از گلوتن در ایران که در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران افزود: این بیمارستان در زمینه‌ی شناسایی بیماری‌های گوارش فوقانی و تحتانی به کاملترین و به‌روز ترین تجهیزات پزشکی مجهز شده است.

  ادامه اخبار ...

نخستین کنگره بین المللی بیماری های التهابی روده و اختلالات مرتبط با گلوتن در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مشهد آغاز به کار کرد. به گزارش ستاد خبری کنگره، دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی بیماری های التهابی روده و اختلالات مرتبط با گلوتن در آیین افتاحیه این کنگره که در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حال برگزاری است، افزود: یکی از اهداف بزرگ پیامبر اسلام(ص) کاهش آلام و رنج های بشری و پایان دادن به این آلام و همچنین احیا کردن اخلاق اسلامی بوده است که بیمارستان رضوی نیز تلاش می کند تا با برگزاری کنگره های متعددی بتواند در جهت کاهش آلام بشری  و ارتقاء استاندارهای درمان گام  مهمی بردارد.

  ادامه اخبار ...

             

  ادامه اخبار ...

 معاون آموزش و پژوهش بیمارستان فوق تخصصی رضوی از راه اندازی زیست بانک کولون با 100 نمونه اولیه آزمایشگاهی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی خبر داد.به گزارش ستاد خبری کنگره بین المللی التهابات روده ای، دکتر کامران غفار زادگان در نشست خبری با بیان این مطلب افزود: معاونت آموزش و پژوهش بیمارستان فوق تخصصی رضوی با ایجاد بستری مناسب اقدام به تشکیل بانک زیستی کرده است.

 

  ادامه اخبار ...

فوق تخصص بیماری های گوارشی از آمریکا گفت: ژنتیک مهم ترین عامل بیماری های التهاب روده ای است.به گزارش ستاد خبری کنگره بین المللی التهابات روده ای، پروفسور دیوید برنارد ساکار از آمریکا در نخستین کنگره بین المللی بیماری های التهابی روده و اختلالات ناشی از گلوتن که در بیمارستان رضوی در حال برگزاری است، افزود: متاسفانه رشد سرطان و بیماری های روده ای در دنیا رو به افزایش است که ژنتیک و عوامل محیطی مهم ترین عامل این بیماری است.

  ادامه اخبار ...

رئیس انجمن پاتالوژی اروپادر گنگره بین المللی گوارش اظهار داشت: بیماری التهابی روده &;بیشتر در کودکان رواج دارد و این روند رو به افزایش است.به گزارش ستاد خبری کنگره، «گابریل پیگانو» درباره بیماری التهابی روده اظهار داشت: این بیماری بیشتر در کشورهای پیشرفته وجود دارد و درکشور های در حال توسعه نیز رواج چشم گیری داشته است.

  ادامه اخبار ...

 رئیس مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: بیماری‌هایی مانند سرطان و قلب در دنیا سر و صداهایی زیادی داشته و اغلب پزشکان و مردم با آنها آشنا هستند اما بیماریهای گوارشی و التهاب روده در جهان مظلوم واقع شده‌اند.به گزارش ستاد خبری کنگره، محمد رضا زالی در نخستین کنگره بین‌المللی بیماری‌های التهابی روده و اختلالات ناشی از گلوتن در ایران ادامه داد: روند رو به رشد این بیماری در مراجعات روز افزون بیماران به بیمارستان ها و مطب پزشکان برای درمان مشخص است و لذا طلب می کند برای درمان بیمارهای گوارشی چاره اندیشی کنیم.

  ادامه اخبار ...

More Articles...
صفحه 2 از 3اولين   قبلي   1  [2]  3  بعدي   آخرين   


مراجعین
    
     
     

اطلاعیه ها

 ارائه کد ملی بیماران در کلیه پذیرش های بستری و کلینیک های بیمارستان  الزامی است و از تاریخ  93/6/5 پذیرش بیمار بدون ثبت کد ملی امکان پذیر نمی باشد .

  تازه های سایت

 در بخش آموزش به بیمار مقالاتی با موضوعات علمی پزشکی و سلامت افزوده شد جهت مشاهده به بخش آموزش به بیماران یا اینجا را کلیک نمایید

  

 جهت دانلود اسلایدهای ارائه شده در نخستین کنگره التهابی روده اینجا را کلیک نمایید

  اخبار بیمارستان

 وجود سنگ در غدد بزاقی بیماری نسبتا شایعی است و در بررسی های کالبدشکافی شیوع ان 1% گزارش شده است. زمانی که سنگ باعث انسداد مکانیکی در مجرای غده شود تورم راجعه  غده بزاقی در حین غذا خوردن ایجاد می شود که می تواند موقت باشد یا با عفونت باکتریایی همراه شود. درد تورم غده ترشحات چرکی از مجرای بزاقی و تب می توانند از علایم بیماری باشند.

  

 به موازات افزایش روز افزون بیاماریهای عروق کرونر، ، موارد آنژیوگرافی و آنژیو پلاستی نیز رو به افزایش است.

 

  

ژورنال بین المللی پزشکی رضوی پس از انتشار دومین شماره خود در پایان فوریه 2014 میلادی توسط پایگاه استنادی Directory of Research Journals Indexing نمایه شد. در این پایگاه در حال حاضر در حدود 1800 ژورنال علمی در تمام شاخه های علوم بشری از 91 کشور دنیا عضویت دارند و تعداد مقالات قابل دسترس در آن به بیش از 30000 مقاله بالغ می شود. که ازین نظر جزو پایگاه های غنی و معتبر علمی محسوب می گردد. 
  

 وزیر امور خارجه کشور جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف در تاریخ13 فروردین 1393 از بخش های مختلف بیمارستان رضوی بازدید به عمل آورد.محمد جواد ظریف خاطر نشان کرد این بیمارستان که بسیار پیشرفته، عظیم و مایه آبروی کشور است و نظیر آن را حتی در آمریکا و اروپا نیز مشاهده نکرده ام، برای من جالب توجه بود. وی اظهار کرد: این وزارتخانه در زمینه گردشگری سلامت و معرفی ظرفیت های بیمارستان رضوی از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.       جهت مشاهده گزارش تصویری ادامه اخبار را کلیک کنید

  گواهینامه ACI

کسب لوح پلاتینیوم سازمان اعتبار بخشی کانادا  (ACI)

توسط بیمارستان فوق تخصصی رضوی

ACI چیست و چه ارزشی دارد...


صفحه ویژه


سرویس ها

  

 


آمار بازدید
بازدید امروز سایت : 631
بازدید دیروز سایت : 2425
بازدید کل سایت : 1333302
بازدید کل این صفحه : 535293
تماس با ما

آدرس : مشهد-بزرگراه شهید کلانتری،بعد از پل قائم 

تلفن: 36668888-51-98+

ایمیل: Admin@razavihospital.com

کلینیک فوق تخصصی بیمارستان
 
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بیمارستان فوق تخصصی رضوی می باشد. Copyright © 2006-2013